‘Orhan Veli KANIK’ Kategorisi için ArşivAğacım

Çarşamba, Mart 12th, 2008 Posted in Orhan Veli KANIK | Yorum Yok »

Mahallemizde Senden başka ağaç olsaydı Seni bu kadar sevmezdim. Fakat eğer sen Bizimle beraber Kaydırak oynamasını bilseydin Seni daha çok severdim. Güzel ağacım! Sen kuruduğun zaman Biz de inşallah Başka mahalleye taşınmış oluruz.

SAKAL

Pazar, Ocak 20th, 2008 Posted in Orhan Veli KANIK, Sesli Şiirler | Yorum Yok »

Hanginiz bilir, benim kadar, Karpuzdan fener yapmasını; Sedefli hançerler, üstüne, Gülcemal resmi çizmesini; Beyit düzmesini; Mektup yazmasını; Yatmasını, Kalkmasını; Bunca yılın Halimes'ini Hanginiz bilir, benim kadar, Memnun etmesini? Değirmende ağartmadık biz bu sakalı!

BİRDENBİRE

Pazar, Ocak 20th, 2008 Posted in Orhan Veli KANIK, Sesli Şiirler | Yorum Yok »

Her şey birdenbire oldu. Birdenbire vurdu gün ışığı yere; Gökyüzü birdenbire oldu; Mavi birdenbire. Her şey birdenbire oldu; Birdenbire tütmeye başladı duman topraktan; Filiz birdenbire oldu, tomurcuk birdenbire. Yemiş birdenbire oldu.

AÇSAM RÜZGARA

Pazar, Ekim 7th, 2007 Posted in Orhan Veli KANIK | Yorum Yok »

Ne hoş, ey güzel Tanrım, ne hoş Mavilerde sefer etmek! Bir sahilden çözülüp gitmek Düşünceler gibi başıboş. Açsam rüzgara yelkenimi; Dolaşsam ben de deniz deniz Ve bir sabah vakti, kimsesiz Bir limanda bulsam kendimi. Bir limanda, büyük ve beyaz... Mercan adalarda bir liman.. Beyaz bulutların ardından Gelse altın ışıklı bir yaz. Doldursa ...

Copyright © 2010 · All Rights Reserved · Şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya varislerine aittir.