Ormancılar Marşı

Cuma, Mart 14th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

Ağaçların kökleri, Kardeş gibi toprakla. Senin bizce farkın yok, Dalgalanan bayrakla. Ormancıyız, keseriz, Seni kesen her eli. Vatanını sevenler, Ormanı da sevmeli.

Ağaçlar Yalan Söylemez

Perşembe, Mart 13th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

Ağaçlar da insanlar gibi Yalan söylerler mi birbirlerine Hırsızlık yaparlar mı Kavga ederler mi hiç Hapse girerler mi anne Ağaçlar da insanlar gibi Askere giderler mi Savaş çıkarırlar mı anne Topla tüfekle bombayla Saldırırlar mı birbirlerine

Ağacım

Çarşamba, Mart 12th, 2008 Posted in Orhan Veli KANIK | Yorum Yok »

Mahallemizde Senden başka ağaç olsaydı Seni bu kadar sevmezdim. Fakat eğer sen Bizimle beraber Kaydırak oynamasını bilseydin Seni daha çok severdim. Güzel ağacım! Sen kuruduğun zaman Biz de inşallah Başka mahalleye taşınmış oluruz.

Ağaca Övgü

Salı, Mart 11th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

Evlerimin eşiği,çocuğumun beşiği Sıra dağların görülen güzelliği, Toprakların yüreği, Bayrakların direği Ağaçlardır,ağaçlar. Toprağı kaydırmayan,durduran seli, Yağmuru çeken,toprağa döken, Güneşi kesen,tozu dindiren Ağaçlardır,ağaçlar.

Ağaç Diyor ki

Salı, Mart 11th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

Ben küçücük bir ağacım, Yurdumun bir bahçesinde, Topraklar tüterken görün, Dallar da çiçeklensin de. Her şeyimle yararlıyım, İnsanoğluna dünyada, Çiçeğim, yaprağım, gölgem İri dallı zerdalimle. Kuşlar mutlu şarkısını Hep dalımda söylerler, Şen arılar vızır vızır, Kokuma koşup gelirler.

Copyright © 2010 · All Rights Reserved · Şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya varislerine aittir.