ÖLDÜRDÜĞÜMÜZ

Pazartesi, Ekim 27th, 2008 Posted in Fazıl Hüsnü DAĞLARCA | Yorum Yok »

Geceyle parlayan gözleri vardı, Cesurdu, cesurdu ziyade. Nasıl ki çekti bizi, İstifade. Karanlık mağaranın kapısında durduk, Geçerken bıraktık taşı. Sustu büyük bağırmasında, Gecelerin ve ormanların sırdaşı. Artik bizim gibi değil, Su içmez, kımıldamaz. Uyanıklığı hiç yok, Uykusu az.

KORKULUĞUN KORKUSU

Perşembe, Ekim 16th, 2008 Posted in Fazıl Hüsnü DAĞLARCA | Yorum Yok »

Sen korkutursun Küçücük kuşları Bahçelerde sabahtan akşama dek Ama gelince kocaman gökler geceleyin Üstüne doğru Senin korktuğunu duyarım.

ÇOCUKSUZ GECELER

Perşembe, Ekim 16th, 2008 Posted in Fazıl Hüsnü DAĞLARCA | Yorum Yok »

Bu gece beni terk ettin çocuğum Ki hala ellerimde bir şafak. Herkes ölürken son anda Bir gece hatırlayacak. Birikti serçeler saçaklara Davetler gibi uzaklardan. Ülkeler midir ki varılmaz Uykular içre kalan. Vaktin saadetiyle durmuş Kağıt gemilerim ve rüzgar. Seyretsin sonsuz hudutları, Harap kalelerinde krallar.

GECEDE AYAK SESLERİ

Salı, Ağustos 12th, 2008 Posted in Mahmud DERVİŞ | Yorum Yok »

Her zaman Ayak seslerini duyarız gecede yaklaşan, Ve kapı sırra kadem basar odamızdan, Her zaman, Bulutlar gibi süzülüp giden. Her gece yatağından Senin mavi gölgen mi onu uzaklara götüren? Senin gözlerin ülkelerdir ve ayak sesleri geliyor, Sardı bedenimi kolların Ayak sesleri, ayak sesleri Ah Şahrazad

HAYIR

Salı, Temmuz 29th, 2008 Posted in Can YÜCEL | Yorum Yok »

Dinlensin diyedir gözlerimiz Bu önümüzde açılıp giden manzara; Bu dünya, yoruldu mu kuşlar konsun diyedir, Ve tanrılar boşluktan bıkınca. Ellerimize malum olur nedense Suların rengi balıklarıyla, çiçekleriyle, Düşünmenin huzuru ayan olur; Soğuğun sessizliği hakeza. Yuvarlanan yıldızlar içinde saçlarımız, Boylarımız büyür usul usul; Duyulmasın diye gürültüler uykularda Yağmurlar yağar geceleri.

Copyright © 2010 · All Rights Reserved · Şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya varislerine aittir.