ATATÜRK ÇOCUK OLMUŞ

Cumartesi, Nisan 19th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

Çocuk Bayramı'nda Gelmiş katılmış aramıza, Atatürk çocuk olmuş bakın: Sallanıyor salıncakta! Gülüyor gözlerinin içi, Gülüyor, Gökler, denizler kadar mavi. Diyor ki: "Çocuklar, ben verdim size Bayramların en güzelini".

HOŞ GELDİN 23 NİSAN

Çarşamba, Nisan 16th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

Günlerdir yolunu bekledik durduk. Sen geleceksin diye çiçek açtı, Bahçelerdeki bütün ağaçlar. Leylekler yuvalarına döndü Toprak ısındı, uyandı karıncalar. Çoluk çocuk yollara döküldü. Bugün sevinç içindeyiz hepimiz, Bayraklarla süsleniyor balkonlar.

ÇOCUK BAYRAMI

Salı, Nisan 15th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

Arkadaşlar, sevinelim, Hep gülelim, eğlenelim; Sıkılmasın hiç canımız; Çünkü bugün bayramımız… Oyun, alay, dernek düğün, Hepsi bizim işte bugün… Çocuklara hor bakmayın; İncitmeyin, esirgeyin…

23 Nisan

Cumartesi, Nisan 12th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

Sanki her tarafta var bir düğün. Çünkü, en şerefli en mutlu gün. Bugün yirmi üç Nisan, Hep neşeyle doluyor insan. İşte, bugün bir meclis kuruldu, Sonra hemen padişah kovuldu. Bugün yirmi üç Nisan, Hep neşeyle doluyor insan.

23 NİSAN

Perşembe, Nisan 10th, 2008 Posted in Diğer | Yorum Yok »

23 Nisanı biz Sevinçlerle bekleriz. Bayrak,zincir,fenerle Sınıfları süsleriz. Okulları tabur tabur Törenlere giderlerken, Trampetler çalarak Yavrukurtlar geçerler.

Copyright © 2010 · All Rights Reserved · Şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya varislerine aittir.