‘Serpil TUNCER’ Kategorisi için ArşivGÖLGELİ BULUT

Cuma, Mayıs 23rd, 2008 Posted in Serpil TUNCER | Yorum Yok »

Bir bulut geçti üstümden Kara çarşaf misali Yazdı oysa günlerden Rüzgar sam misali Uzanıp denize şarkılar söyledim Ey ulu deniz Aç perdelerini şanlı operanın Bir yelkenlide olmak vardı şimdi Rota; şu gördüğün adaların

Prusya Mavisi

Perşembe, Mayıs 15th, 2008 Posted in Serpil TUNCER | Yorum Yok »

Saçların her zamankinden beyaz yar Yoktu böyle gönül sarhoşluğun Zamanında yağarmış kar. Akıl almaz gidişlerinde ben yorgun Sende dil tükenmiş adamakıllı suskun İstasyonda bekleme pimi çekilmiş Bomba gibi kalbim, Bir fırlasa uçacak yerinden Geriye bile bakmaz seven halim. Kalabalıklar tükenişim, Kalabalıklar serzenişim Geride yalnız kaldı benliğim. Kokuşmuş bavullara, doluşmuş sevdalar Bayat ekmek küfünde, ...

Kar

Çarşamba, Nisan 23rd, 2008 Posted in Serpil TUNCER | Yorum Yok »

Kar. Ne beyaz....... yağıyor yine usul usul uyandırmadan uğultulu tepeleri. İsterim çoçukluğumdan kalma hikayelerimi kaf dağından masallar getir ve unutma Annanemi ateşin başında saçıma okşayan o kocaman nasırlı elleri.

İstiridyelerde Sakladım Kalbimin Bir Yarısını

Pazar, Mart 30th, 2008 Posted in Serpil TUNCER | Yorum Yok »

İstiridyelerde sakladım kalbimin bir yarısını beyazdı bulutlarım, oysa aklım bayılası kumdan kalelerim vardı deniz suyunda eridi burçları uzanıp yassı taşlara kaskatı yüzünü yaptım donuk su buğularında varlığını mahcup bir suçlu gibi aradım. istiridyelerde sakladım kalbimin bir yarısını o bitmeyecek kırmızı taşlarını sevdasını.

İstiridyelerde sakladım kalbimin bir yarısını

Pazar, Mart 23rd, 2008 Posted in Serpil TUNCER | Yorum Yok »

İstiridyelerde sakladım kalbimin bir yarısını beyazdı bulutlarım, oysa aklım bayılası kumdan kalelerim vardı deniz suyunda eridi burçları uzanıp yassı taşlara kaskatı yüzünü yaptım donuk su buğularında varlığını mahçup bir suçlu gibi aradım. istiridyelerde sakladım kalbimin bir yarısını o bitmeyecek kırmızı taşlarını sevdasını.

Copyright © 2010 · All Rights Reserved · Şiirlerin telif hakları şairlerin kendilerine veya varislerine aittir.